Dodatkowe terminy wizyt możliwe do umówienia pod numerem telefonu 664 062 050

Usługi

Pełny zakres usług związany z prowadzeniem ciąży fizjologicznej,ciąży patologicznej oraz w zakresie ginekologii

GINEKOLOGIA

Leczone choroby
usg
INNE

POŁOŻNICTWO

Leczone choroby
usg

* Cienkowarstwowa cytologia na podłożu płynnym LBC, (ang. Liquid Based Cytology) to nowa technika wykonywania przesiewowych badań w kierunku raka szyjki macicy. W stosunku do cytologii tradycyjnej jest bardziej czuła i dokładniejsza.W metodzie tej wymaz z szyjki macicy pobierany jest na specjalne podłoże płynne, a nie na szkiełko. Podłoże płynne minimalizuje ryzyko uszkodzenia komórek oraz pozwala na wyeliminowanie z pobranego materiału niepożądanych elementów tj. śluz, czerwone i białe krwinki, bakterie, które utrudniają dalszą ocenę mikroskopową. 

Badania kliniczne dowodzą, iż cienkowarstwowa cytologia płynna (LBC) jest czulsza i dokładniejsza od cytologii klasycznej. Badania porównawcze wykazały także wzrost wykrywalności komórek atypowych (HSIL) oraz spadek odsetka wadliwych próbek podczas, gdy zastosowana została cytologia płynna.

Zastępowanie tradycyjnej cytologii – tzw. szkiełkowej – dużo dokładniejszą cytologią płynną, zaleca zespół ekspertów Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników w najnowszym algorytmie postępowania w badaniu skryningowym w kierunku raka szyjki macicy.

Iwona Bębenek
Czytaj więcej
Wspaniala opieka, godna polecenia kazdej przyszlej Mamie!
Grażyna Kuszewska
Czytaj więcej
Grażyna Kuszewska Moja opinia o Panu Tomaszu jest taka, że to bardzo rzetelny, kompetentny i profesjonalny lekarz. Ponadto jest bardzo sympatyczny i uprzejmy a przy tym delikatny i bardzo dokładny. Polecam z cala pewnoscia wszystkim Pania, ktore prowadzenie swojej ciazy chca oddac w naprawde dobre rece.
Klaudia Bienias
Czytaj więcej
Duża kultura osobista, poświęcenie czasu dla pacjentki – warto!. Bardzo profesjonalne warunki na miejscu, komfortowo.