W skład każdej wizyty położniczej/ginekologicznej wchodzi przeglądowe badanie USG płodu/narządu rodnego.

Zasady odżywiania się w czasie ciąży

Wiadomo, że kobiety w ciąży muszą dbać o siebie w szczególny sposób. Nie odpowiadają bowiem już tylko za siebie, ale też za rozwijające się i rosnące w nich dziecko. By było ono zdrowe, ważne jest to, jaki sposób odżywiania wybierze jego mama.

Jak powinny wyglądać odżywianie w ciąży?

Panie, które spodziewają się dziecka, szczególnie po raz pierwszy, zaraz po otrzymaniu radosnej nowiny o ciąży zaczynają zastanawiać się, czy powinny coś zmienić w swoim jadłospisie. Odpowiedź brzmi – tak. Istnieją bowiem produkty, których trzeba unikać, a także te, które jeść można lub są wręcz polecane. Warto zwracać na to uwagę, gdyż zaważyć to może na zdrowiu i samopoczuciu mamy, a przede wszystkim na rozwoju dziecka. Które z produktów żywnościowych są szczególnie polecane podczas ciąży?

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Są to między innymi:

Czego nie można jeść będąc w ciąży?

Oprócz, zdrowych i polecanych produktów, są także produkty, których powinno się unikać. Zaczynając od napoi: tak jak na całym świecie, tak i w Polsce, kobietom spodziewającym się dziecka zaleca się kompletną abstynencję alkoholową. Wszystko po to, by maluch mógł być naprawdę zdrowy. Kolejnym dyskusyjnym napojem jest zawierająca kofeinę kawa. Kategorycznie trzeba z niej zrezygnować w pierwszym trymestrze. W kolejnych dwóch można zaś zacząć ją pić, ale ograniczając ilość spożywanej kofeiny do 200 mg dziennie.

Jeśli chodzi zaś o produkty stałe, to kobietom w ciąży odradza się spożywanie:

Trzeba pamiętać, że w czasie ciąży, w organizmie zachodzi naprawdę wiele zmian. Należy więc dbać wtedy o zdrowie swoje i dziecka – przestrzeganie odpowiedniej diety staje się więc obowiązkiem każdej przyszłej mamy.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Przeczytaj inne artykuły na blogu.

endometrioza

Endometrioza

Endometrioza jest uciążliwą chorobą dotykającą części kobiet, polega na nieprawidłowym umiejscowieniu elementów błony śluzowej macicy poza jej jamą. Jak więc rozpoznać endometriozę i leczyć ją,

Czytaj więcej »
Rwa kulszowa w ciąży
ból pleców

Rwa kulszowa w ciąży

​Jedną z najczęściej wymienianych przez kobiety w ciąży dolegliwości jest rwa kulszowa. Niniejszy artykuł poświęcę rwie kulszowej, w którym opiszę czym jest ta przypadłość oraz

Czytaj więcej »