Umówienie dodatkowych terminów wizyt możliwe pod numerem 664 062 050

W skład każdej wizyty położniczej/ginekologicznej wchodzi przeglądowe badanie USG płodu/narządu rodnego.

7 oznak, że możesz być w ciąży.

​Kiedy Kobieta odczuwa w swoim ciele pierwsze objawy ciąży ?. Jest kilka symptomów, po których można poznać ten błogosławiony stan. Wystarczy skupić się nieco na własnym ciele. Co więc świadczy o tym, że jest się w ciąży?

1. Zmiana smaku i zapachu

Kobiety ciężarne z dnia na dzień może zacząć drażnić ulubiony zapach perfum czy dym tytoniowy. Czasami zmieniają się również smaki. W ustach może być odczuwalny również metaliczny posmak.

2. Zatrzymanie miesiączki

W sytuacji, gdy do tej pory miesiączki były regularne, a potem miesiączka nagle spóźnia się kilka dni, warto wykonać test ciążowy. Dotyczy to przede wszystkim tych sytuacji, gdy kobieta współżyła w ostatnim czasie bez zabezpieczenia. Oczywiście niekiedy taka sytuacja wywołana bywa również różnego rodzaju zaburzeniami hormonalnymi. W praktyce jednak na ogół brak miesiączki oznacza ciążę.

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

3. Mdłości i to nie tylko rano

Okazuje się, że poranne mdłości dotykają aż 80% kobiet, które spodziewają się dziecka. Odpowiedzialna za to jest tzw. burza hormonalna w organizmie kobiety. Mdłości są szczególnie mocno odczuwalne w ciąży bliźniaczej oraz w przypadku kobiet, które są w pierwszej ciąży. Są one bardzo dokuczliwe rano, ale nie musi być to reguła. Niekiedy mdłości towarzyszą kobiecie przez cały dzień.

4. Nabrzmiałe oraz bolesne piersi

Większość kobiet, które są w ciąży już około czwartego tygodnia odczuwa nabrzmienie i bolesność piersi. Okazuje się, że hormony wydzielane przez przysadkę mózgową, jajniki i łożysko w ten sposób przygotowują organizm do produkcji mleka.

5. Silne zmęczenie organizmu

Jeśli w ciągu dnia kilka razy przychodzi duże zmęczenie i ochota na położenie się do łóżka, a także odczuwalne jest osłabienie to znak, że powodem tego stanu rzeczy może być ciąża. Zmęczenie to jeden z najczęstszych objawów wczesnej ciąży. Sprzyja temu gwałtowny wzrost progesteronu w organizmie.

6. Dziwne przebarwienia na skórze

W okresie ciąży wszystkie przebarwienia na skórze stać się mogą nieco ciemniejsze. Czasami na skórze twarzy i dekoltu pojawiają się dodatkowo ciemnobrunatne bądź żółte plamki. Wszystkiego rodzaju zmiany skórne w okresie ciąży to sygnał świadczący o zwiększonej produkcji melaniny, barwnika skóry. Przebarwienia te widoczne są na ogół dopiero w drugim trymestrze ciąży, ale niekiedy pojawić się mogą już od pierwszych dni po zapłodnieniu.

7. Intuicja podpowiada kobiecie, że coś się zmieniło

Co ciekawe, wiele kobiet wie, że jest w ciąży jeszcze przed wykonaniem testu ciążowego. Z czego to wynika? Okazuje się, że niektóre kobiety już w czasie stosunku są w stanie stwierdzić czy doszło do zapłodnienia, czy nie. Skąd się to w ogóle bierze? Czy rzeczywiście kobiety posiadają tzw. szósty zmysł, który podpowiada im różne rzeczy? Niestety jak dotąd żadne badania tego nie potwierdziły. W praktyce jednak wiele kobiet wie, że jest w ciąży w zasadzie od razu, czego naukowo wyjaśnić się po prostu w żaden sposób nie da.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Przeczytaj inne artykuły na blogu.

endometrioza

Endometrioza

Endometrioza jest uciążliwą chorobą dotykającą części kobiet, polega na nieprawidłowym umiejscowieniu elementów błony śluzowej macicy poza jej jamą. Jak więc rozpoznać endometriozę i leczyć ją,

Czytaj więcej »
badanie ultrasonograficzne

Wszystko o USG w ciąży

Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników zaleca, by w prawidłowo przebiegającej ciąży wykonać trzy pełne badania USG wg. określonych schematów . Wiele kobiet obawia się badania,

Czytaj więcej »