Dodatkowe terminy wizyt możliwe do umówienia pod numerem telefonu 664 062 050

7 oznak, że możesz być w ciąży.

​Kiedy Kobieta odczuwa w swoim ciele pierwsze objawy ciąży ?. Jest kilka symptomów, po których można poznać ten błogosławiony stan. Wystarczy skupić się nieco na własnym ciele. Co więc świadczy o tym, że jest się w ciąży?

1. Zmiana smaku i zapachu

Kobiety ciężarne z dnia na dzień może zacząć drażnić ulubiony zapach perfum czy dym tytoniowy. Czasami zmieniają się również smaki. W ustach może być odczuwalny również metaliczny posmak.

2. Zatrzymanie miesiączki

W sytuacji, gdy do tej pory miesiączki były regularne, a potem miesiączka nagle spóźnia się kilka dni, warto wykonać test ciążowy. Dotyczy to przede wszystkim tych sytuacji, gdy kobieta współżyła w ostatnim czasie bez zabezpieczenia. Oczywiście niekiedy taka sytuacja wywołana bywa również różnego rodzaju zaburzeniami hormonalnymi. W praktyce jednak na ogół brak miesiączki oznacza ciążę.

3. Mdłości i to nie tylko rano

Okazuje się, że poranne mdłości dotykają aż 80% kobiet, które spodziewają się dziecka. Odpowiedzialna za to jest tzw. burza hormonalna w organizmie kobiety. Mdłości są szczególnie mocno odczuwalne w ciąży bliźniaczej oraz w przypadku kobiet, które są w pierwszej ciąży. Są one bardzo dokuczliwe rano, ale nie musi być to reguła. Niekiedy mdłości towarzyszą kobiecie przez cały dzień.

4. Nabrzmiałe oraz bolesne piersi

Większość kobiet, które są w ciąży już około czwartego tygodnia odczuwa nabrzmienie i bolesność piersi. Okazuje się, że hormony wydzielane przez przysadkę mózgową, jajniki i łożysko w ten sposób przygotowują organizm do produkcji mleka.

5. Silne zmęczenie organizmu

Jeśli w ciągu dnia kilka razy przychodzi duże zmęczenie i ochota na położenie się do łóżka, a także odczuwalne jest osłabienie to znak, że powodem tego stanu rzeczy może być ciąża. Zmęczenie to jeden z najczęstszych objawów wczesnej ciąży. Sprzyja temu gwałtowny wzrost progesteronu w organizmie.

6. Dziwne przebarwienia na skórze

W okresie ciąży wszystkie przebarwienia na skórze stać się mogą nieco ciemniejsze. Czasami na skórze twarzy i dekoltu pojawiają się dodatkowo ciemnobrunatne bądź żółte plamki. Wszystkiego rodzaju zmiany skórne w okresie ciąży to sygnał świadczący o zwiększonej produkcji melaniny, barwnika skóry. Przebarwienia te widoczne są na ogół dopiero w drugim trymestrze ciąży, ale niekiedy pojawić się mogą już od pierwszych dni po zapłodnieniu.

7. Intuicja podpowiada kobiecie, że coś się zmieniło

Co ciekawe, wiele kobiet wie, że jest w ciąży jeszcze przed wykonaniem testu ciążowego. Z czego to wynika? Okazuje się, że niektóre kobiety już w czasie stosunku są w stanie stwierdzić czy doszło do zapłodnienia, czy nie. Skąd się to w ogóle bierze? Czy rzeczywiście kobiety posiadają tzw. szósty zmysł, który podpowiada im różne rzeczy? Niestety jak dotąd żadne badania tego nie potwierdziły. W praktyce jednak wiele kobiet wie, że jest w ciąży w zasadzie od razu, czego naukowo wyjaśnić się po prostu w żaden sposób nie da.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Przeczytaj inne artykuły na blogu.

GL-blog-270118-1
aktywność w czasie ciąży

Jak przygotować się do porodu?

Poród to wspólna podróż zarówno dla kobiety, jak również jej nienarodzonego jeszcze dziecka. Te kilkadziesiąt niesamowitych godzin będzie decydować o zdrowiu i życiu maleństwa i…

Czytaj więcej »

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home/klient.dhosting.pl/deepwater/gabinetlabiak.pl/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:34 Stack trace: #0 /home/klient.dhosting.pl/deepwater/gabinetlabiak.pl/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(658): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/klient.dh...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/klient.dhosting.pl/deepwater/gabinetlabiak.pl/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 34